start  kontakt                 6 Lutego 2016 Sobota   Imieniny obchodzą: Antoni, Dorota, Szymon
Dane teleadresowe
Przyjęcia interesantów
Godziny urzędowania
Jak załatwić sprawę
Przetargi i ogłoszenia
Budżet obywatelski
termomodernizacja
Odwiedziło nas 3032181 osób
Nowa siódma trasa Barlineckiego Centrum NW
wtorek, 30 września 2008
Image   

Centrum Nordic Walking Barlinek hucznie obchodziło "Światowy Dzień Chodzenia".  W piękną słoneczną pogodę 28.09.2008 została otwarta siódma trasa Barlineckiego Centrum Nordic Walking. Trasa w Łubiance ukazuje piękno terenów wiejskich.

Ścieżka o łącznej długości 6,5 km wiedzie po malowniczych łąkach i traktach leśnych ,jest trasą łatwą - świetnie nadającą się na treningi dla początkujących i szukających pięknych widoków.

Impreza rozpoczęła się odsłonięciem tablicy informującej o trasie. Odsłonięcia dokonali Burmistrz Barlinka Zygmunt Siarkiewicz,Lidia Wawrzynowicz właścicielka Szkółki Nordic Walking "Bogdanowo" w Łubiance, oraz  Sołtys Łubianki Stanisława Karmelita.

Pani Kasia Mielcarek  powitała wszystkich, którzy przybyli do Łubianki i podziękowała wszystkim, którzy pomogli przygotować  spotkanie. Następnie cała grupa  udała się do Szkółki Bogdanowo gdzie rozdawano dla chętnych kijki nw, prowadzono rozgrzewkę i naukę dla początkujących. Dla chętnych Pani Maryla Piotrowska przeprowadzała pomiar ciśnienia przed wyjsciem i po przebyciu trasy.

W południe grupa około 100 "aktywnych" wyposażonych w kijki wyruszyła na pierwszy rajd trasą "Magia Łąk i Lasów Łubianki" Pod opieką instruktorów i trenera turyści przeszli nowa trasę podziwiając barwy jesieni. Część grupy zwolniła tępo by przy okazji zebrać grzyby, które uśmiechały się  do maszerujacych z runa leśnego.

Po powrocie na teren "Bogdanowa" czekała przygotowana biesiada. Gospodarze czekali  z legendarnym już "Żurkiem Bogdana" oraz tacami pełnymi chleba z ziołowym smalcem i kiszonymi ogórkami - oczywiście przygotowanymi specjalnie na tę okazję. Wiele emocji wywołały zabawy i konkursy " Ziołowe Czary Mary". Goście zbierali zioła, wymyślali hasła o Łubiance lub tworzyli piękne kompozycje z lasów i ziół Łubianki. Po konkursach Łubiankę odwiedziła Królowa Puszczy Barlineckiej oraz boginki, które razem z Zielonym Janem zatańczyły dla zebranych.

Na koniec razem zasiedliśmy do ogniska gdzie o ziołach Łubianki gawendę prowadziła artystka malarka, autorka wielu powieści i legend o regionie Romana Kaszczyc.

Wszyscy goście przybyli na otwarcie siódmej trasy Centrum Nordic Walkin rozchodzili się do domów z uśmiechem i satysfakcją miłego i zdrowo spędzonego dnia  z nordic walking.

Jako zaproszenie na nową trasę proponujemy hasła zwyciężczyni konkursu Pani Krysi Pierzchały

1."CHCESZ BYĆ ZDROWY, NIE CZEKAJ NA DOPING
- KIJKI WEŹ - I UPRAWIAJ NORDIC WALKING
TAM GDZIE ROŚNIE MACIERZANKA
NA PIĘKNE TRASY ZAPRASZA ŁUBIANKA" 

2."BYLICA Z MIĘTĄ POWIEDZIAłY DO RUMIANKA,
ŻE TRASĘ NORDIC WALKING OD DZISIAJ MA ŁUBIANKA"

Organizatorzy i sponsorzy imprezy : Centrum Informacji Turystycznej- BOK w Barlinku, Szkółka Nordic Walking "Bogdanowo", Burmistrz Barlinka, Sklep Ziołolek w Barlinku. Sołectwo Łubianki i mieszkańcy Łubianki.

Relacja: tekst & foto; Kasia Mielcarek i Ola Bogusław - CIT Barlinek

  fotogaleria